Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Алхохол

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Алхохол

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 10:53 am

  дали конзумирате алхохол.. зошто конзумирате... каков најчесто конзумирате.. ваши најлоши пијантсва.. најголема глупост под алхохол итн...
  DeviL_32
  DeviL_32

  Број на мислења : 5
  Join date : 2009-02-08
  Age : 24
  Местолокација : Тунгузија :)

  Re: Алхохол

  Пишување  DeviL_32 on Нед Фед 08, 2009 10:59 am

  Конзумираме и тоа како...Вчера кај еден мој другар имаше дранк парти хихихи јако беше
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Алхохол

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:16 am

  Конзумирам ради редовна столица .. и за сега серам како коза.
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Алхохол

  Пишување  Morbid on Нед Фед 08, 2009 2:02 pm

  пивото не е алкохол.А и виното, нели?
  Achad44
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: Алхохол

  Пишување  Achad44 on Нед Фед 08, 2009 3:43 pm

  па си потпивнувам така насабјле по 2 ж'ти чешќии рачија за да се раскастрам.
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Алхохол

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 2:26 pm

  ж'та да се заматам малце па после со пиво да се отрезнам
  најуба комбинација ми е
  али и вино црвено многу сакам
  а и бело исто така сакам
  вотка исто така сакам
  и коњак исто така сакам
  и виски исто така многу сакам
  и вињак исто така ногу сакам
  и вишњовка исто така многу сакам
  и шљивова исто така ептен сакам
  и шток сакам
  иии.....
  Pокси
  Pокси

  Број на мислења : 7
  Join date : 2009-04-26

  Re: Алхохол

  Пишување  Pокси on Вто Апр 28, 2009 6:51 am

  Фејворит ми е црвено вино, а најубо пијанство е со рум .
  Пиво ретко пијам, т.е. избегавам за да не пуштам пивство стомаче.
  Прво пијанство - трето или четврто одделение со топла ракија, нешо празник в село имаше, и оттогаш ногу сакам ракија.
  Вотка е БЉАК, нешо погрозно неам пиено.
  Исто и бело вино..

  Sponsored content

  Re: Алхохол

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:06 am