Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Филм

  Share
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Филм

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 10:57 am

  Овде може да се подискутира за некое добро филмје.. препорачка, тематика и така натаки..
  DeviL_32
  DeviL_32

  Број на мислења : 5
  Join date : 2009-02-08
  Age : 24
  Местолокација : Тунгузија :)

  Re: Филм

  Пишување  DeviL_32 on Нед Фед 08, 2009 10:58 am

  А бе некни го даваа маска филмот...Тиа филм сум го имал гледано уште од многу мал. Тоа Џим Кери е права лудница...
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Филм

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:04 am

  Мој предлог .. The Shining од Стенли Кјубрик , филмот е направен со страшна тематика шо мене ми се бендиса (тежок вкус имам) плус на психолошка страна е доста инпресивен и е збогатен со улогата на Џек Николсон кој е во улога на ``писател`` , иначе филмот е базиран на новелата на Stephen King .
  Achad44
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: Филм

  Пишување  Achad44 on Нед Фед 08, 2009 3:27 pm

  не гелдам филмови

  Sponsored content

  Re: Филм

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:08 am