Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Шо свирите

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Шо свирите

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 11:03 am

  шо инструмент свирите, колку време, која песна ви прај ногу кејф, шо опрема користите?
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Шо свирите

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:18 am

  Свиреме труба.. со пимперки за едно кратна употреба.
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Шо свирите

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:22 am

  Исто така свиреме и ситара.. по марка ибанез роден во јапонија, и дури со 6 жици.. Добро постижен , култрен на понашање, и педантно спастрен bounce
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 11:28 am

  Па вашата гитара драг Бегемонте ја чуствувавте како дел од себе иако тоа со текот на времето се промен но сепак не сте агресивен кон гитарите како мене
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Шо свирите

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:30 am

  Да да .. А вие сте еден од моите фанови.. кој се опседнати со мојата харизма? confused
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Morbid on Нед Фед 08, 2009 1:57 pm

  не свирам.Се обидувам да свирам а најмногу кејф ми праи Сrystal mountain-Death и при секое вежбање мора по неколку пати да си ја отсвирам
  Achad44
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: Шо свирите

  Пишување  Achad44 on Нед Фед 08, 2009 3:32 pm

  јас свира на шупливо гоВно


  Последната промена е направена од Achad44 на Нед Фед 08, 2009 3:34 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : фалеше буквата В)
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Шо свирите

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 3:37 pm

  Шо штимер користиш? Одеш на музичко?
  Бездомник
  Бездомник

  Број на мислења : 8
  Join date : 2009-02-07

  Re: Шо свирите

  Пишување  Бездомник on Вто Фед 10, 2009 2:31 pm

  Коровјов напиша:Па вашата гитара драг Бегемонте ја чуствувавте како дел од себе иако тоа со текот на времето се промен но сепак не сте агресивен кон гитарите како мене

  Агресивен си зашо не ти ја сваќат љубовта шо му ја дајеш...па зато исто како и курва шо не си а брка работата...мора да се силува Very Happy:D:D:D:D:D
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 2:59 pm

  Мудро од ваша страна Бездомнику... То укажува дека неам добра гитара, т.е. неам гитара што ме бендисува толку за да водам љубав сонеа, туку само секс на екс
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Morbid on Вто Фед 10, 2009 3:01 pm

  гитарата е од машки род?

  или јас сум би? lol!
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 3:05 pm

  ако не си ондак земи Бас
  шмугле.|.
  шмугле.|.

  Број на мислења : 8
  Join date : 2009-02-08
  Age : 82

  Re: Шо свирите

  Пишување  шмугле.|. on Сре Фед 11, 2009 9:29 am

  луѓето се мојот инструмент.
  малтретирајки ги испуштаат прекрасни звуци pig
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Мамојебач on Сре Фед 11, 2009 9:35 am

  дали е тоа повеке злооставување Шмугле или вербално малтретирање.. или само штипкање?
  шмугле.|.
  шмугле.|.

  Број на мислења : 8
  Join date : 2009-02-08
  Age : 82

  Re: Шо свирите

  Пишување  шмугле.|. on Сре Фед 11, 2009 9:38 am

  во почетна фаза сум, касно почнав да вежбам, башка самоука.
  останав на клоцање и штипење, морбид не ми дозволува повеке да се вежбам на неа No уствари она ништо не ми дозволува No
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Шо свирите

  Пишување  Morbid on Сре Фед 11, 2009 1:15 pm

  нејкам Бас.Добро е да си би.Особено кога женска ти е гитарата.

  Sponsored content

  Re: Шо свирите

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:07 am