Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  театарот како уметност

  Share
  avatar
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност

  Пишување  Morbid on Пон Фед 09, 2009 1:37 pm

  театарот кај нас и во светски рамки...
  Има ли разлики во усовршеноста, во глумата?
  avatar
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 on Вто Фед 10, 2009 4:27 am

  па мислам дека има.
  avatar
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 4:29 am

  ралзиките да ги остајме на страна проблемот е на пример шо у моето селско гратче нема театар освен некои тинејџерски претстави
  avatar
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 on Вто Фед 10, 2009 4:33 am

  ВЕНУС
  avatar
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid on Вто Фед 10, 2009 11:30 am

  епа јебига во таква државичка живееме.Или таква ти била судбината(што и да значи последниов збор).
  avatar
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 on Вто Фед 10, 2009 12:46 pm

  Very Happy
  модерни танчерки cicka
  avatar
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid on Вто Фед 10, 2009 1:08 pm

  море во една претстава имаше вакви глумици cicka
  скокаа низ сцена со голи цициња
  avatar
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 on Вто Фед 10, 2009 1:42 pm

  баш прега гледав на ексклузи ке имало у скопје така театарска представа кадешто ке има многу сексанје..... итн.... cicka .:. (..)
  avatar
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 2:20 pm

  театарот е прекрасна работа на сцена секој може да изневери кого сака, да се секса со кого сака.. и после сите да бидат тажни кога ке заврши претставата
  македонија е една од земјите каде што луѓето многу се сексаат
  avatar
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid on Вто Фед 10, 2009 2:33 pm

  мора да се изгледа и таа претстава.

  А Коровјоф, каква врска има сексањето со театарот?
  avatar
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач on Вто Фед 10, 2009 2:56 pm

  ее не си ја гледала претставата ВРТЕЛЕШКА
  avatar
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid on Вто Фед 10, 2009 3:00 pm

  ете сеа ке идам да ја гледам кога ке ја спремат
  avatar
  Achad44

  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 on Вто Фед 10, 2009 3:22 pm

  па со представата БРТЕЛЕШКА сакат д акажат дека у македонија ногу се сексат.

  Sponsored content

  Re: театарот како уметност

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Чет Ное 15, 2018 11:24 pm