Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Вудсток

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Вудсток

  Пишување  Мамојебач on Чет Апр 30, 2009 9:21 am

  Првиот Вудсток се одржал во далечната 1969 година и траел три дена, од 15 до 18 август на фармата на Макс Јасгар во Вајт Лејк, Њујорк.

  Според статистиката, фестивалот го проследиле повеќе од половина милион луѓе, а самиот настан влегол во историјата како едно до 50-те моменти кои биле важни за развојот на рокенрол-индустријата.


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:10 am