Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Комплекси

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Комплекси

  Пишување  Мамојебач on Чет Апр 30, 2009 9:35 am

  Секој втор збор им е: Леле колку сум дебела!, Види ми ги забиве колку ми се жолти! , Види неубо ми стојт блузава итн итн...
  Се согласувам, сите имаме комплекси и тоа е добро за да се грижиме за нашиот изглед... НО што е со луѓето кои ПОСтојано се жалат за нивните недостатоци (многу често и само си замислуваат)?
  Како се справувате со нив?

   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:08 am