Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Цели во животот

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Цели во животот

  Пишување  Мамојебач on Чет Апр 30, 2009 9:36 am

  Дали си поставувате цели во животот и колку ги остварувате?
  Дали давате се’ од себе или на пола пат се откажувате?

  Колку се реални вашите цели, дали имате преголеми очекувања од самите себеси?
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Цели во животот

  Пишување  Бегемонт on Чет Апр 30, 2009 5:14 pm

  Цел во животот да .. но само како дел од волјата .

   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:08 am