Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Нашите родители

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Нашите родители

  Пишување  Мамојебач on Чет Апр 30, 2009 9:39 am

  Значи, темава НЕ Е за да си кажите го/ја сакам тато/мама најмногу на свет пошо ми купија мп3 туку да кажете како вашите родители влијаат и влијаеле на вас во текот на животот...
  Значи, за да ви биде појасно за шо е темава, кажете кои позитивни и негативни особини сте ги наследиле од нив или сте ги стекнале како одбивност на нешто што ви наметнувале...
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Нашите родители

  Пишување  Бегемонт on Чет Апр 30, 2009 5:08 pm

  Родителите детето пред Едиповиот комплекс ги доживува сексуално односно секоја нивна постапка ја претвара во еротика.. и се изразува на еротски своевиден начин . Додека после Едипа детето е нападнато од надворешното влијание на цивилизацијата.. кое ги убива сите негови мудрувања и размислувања до тој период.. а родителите се само картата која води од еден период до друг.
  Pокси
  Pокси

  Број на мислења : 7
  Join date : 2009-04-26

  Re: Нашите родители

  Пишување  Pокси on Вто Мај 05, 2009 5:35 am

  А ти вервиш во теоријата 3а едиповиот комплекс?
  Хмм, малце ми е нереално, али не е важно

  Sponsored content

  Re: Нашите родители

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:06 am