City of the Pyramids

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


3 posters

  театарот како уметност

  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty театарот како уметност

  Пишување  Morbid Пон Фед 09, 2009 1:37 pm

  театарот кај нас и во светски рамки...
  Има ли разлики во усовршеноста, во глумата?
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 Вто Фед 10, 2009 4:27 am

  па мислам дека има.
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin


  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач Вто Фед 10, 2009 4:29 am

  ралзиките да ги остајме на страна проблемот е на пример шо у моето селско гратче нема театар освен некои тинејџерски претстави
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 Вто Фед 10, 2009 4:33 am

  ВЕНУС
  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid Вто Фед 10, 2009 11:30 am

  епа јебига во таква државичка живееме.Или таква ти била судбината(што и да значи последниов збор).
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 Вто Фед 10, 2009 12:46 pm

  Very Happy
  модерни танчерки cicka
  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid Вто Фед 10, 2009 1:08 pm

  море во една претстава имаше вакви глумици cicka
  скокаа низ сцена со голи цициња
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 Вто Фед 10, 2009 1:42 pm

  баш прега гледав на ексклузи ке имало у скопје така театарска представа кадешто ке има многу сексанје..... итн.... cicka .:. (..)
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin


  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач Вто Фед 10, 2009 2:20 pm

  театарот е прекрасна работа на сцена секој може да изневери кого сака, да се секса со кого сака.. и после сите да бидат тажни кога ке заврши претставата
  македонија е една од земјите каде што луѓето многу се сексаат
  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid Вто Фед 10, 2009 2:33 pm

  мора да се изгледа и таа претстава.

  А Коровјоф, каква врска има сексањето со театарот?
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin


  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Мамојебач Вто Фед 10, 2009 2:56 pm

  ее не си ја гледала претставата ВРТЕЛЕШКА
  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Morbid Вто Фед 10, 2009 3:00 pm

  ете сеа ке идам да ја гледам кога ке ја спремат
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Achad44 Вто Фед 10, 2009 3:22 pm

  па со представата БРТЕЛЕШКА сакат д акажат дека у македонија ногу се сексат.

  Sponsored content


  театарот како уметност Empty Re: театарот како уметност

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Саб Jул 02, 2022 8:53 am