City of the Pyramids

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Вудсток

  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin


  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Вудсток Empty Вудсток

  Пишување  Мамојебач Чет Апр 30, 2009 9:21 am

  Првиот Вудсток се одржал во далечната 1969 година и траел три дена, од 15 до 18 август на фармата на Макс Јасгар во Вајт Лејк, Њујорк.

  Според статистиката, фестивалот го проследиле повеќе од половина милион луѓе, а самиот настан влегол во историјата како едно до 50-те моменти кои биле важни за развојот на рокенрол-индустријата.

  Вудсток 7

   Сега е точно Саб Jул 02, 2022 9:10 am