Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Прстумент

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Прстумент

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 11:23 am

  колку време дневно одделувате за вежбање прстумент.. дали користите некои посебни вежбички.. или можеби некои трикови со ластички како шо вежбал кирк хамет???
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Прстумент

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 11:25 am

  А шо ако свирам на тапан бе момче ? Мада земи со внатрешна гума изврзи си ги раците повече стега.
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Прстумент

  Пишување  Morbid on Нед Фед 08, 2009 1:59 pm

  не праам никакви вежби.Се загревам со голтка алкохол и сеобидувам да отсвирам нешто
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: Прстумент

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 2:22 pm

  туку ме интересира дали постои зборот: Prstument или е од Бегемонт?
  Morbid
  Morbid

  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Re: Прстумент

  Пишување  Morbid on Нед Фед 08, 2009 3:10 pm

  од г-динот ке да е
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Прстумент

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 3:39 pm

  Од мојот лексикон.. Па зборот си е сосем на место.. според меен

  Sponsored content

  Re: Прстумент

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:06 am