Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  IQ Test

  Share
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  IQ Test

  Пишување  Бегемонт on Нед Фед 08, 2009 12:42 pm

  Ајде да ви мерам интелигинецијата... Мада јас се срамам од мојата. За тоа нема да ја споделам со вас ,ама вашата добро би ми дошла. По можност да оставите и скрин шот http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Re: IQ Test

  Пишување  Мамојебач on Нед Фед 08, 2009 1:12 pm

  темава баш одговара за во подфорумов WC Ику тестовите се забавни игрички али многумина ги сфаќаат пресериозно и ги користат за да си го задоволат егото... али ете ај и јас да не испаднам дека само кењам еве скриншот
  [img][/img]

   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:08 am