Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


  Лицемерие

  Share
  Мамојебач
  Мамојебач
  Admin

  Број на мислења : 64
  Join date : 2009-02-04

  Лицемерие

  Пишување  Мамојебач on Чет Апр 30, 2009 9:39 am

  Колку вие правите „лице“ на други луѓе и кои се причините за тоа?
  Дали лесно ги откривате лицемерните луѓе и дали сте биле зафркнати од такви?
  Како се справувате со нив?
  Бегемонт
  Бегемонт

  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Re: Лицемерие

  Пишување  Бегемонт on Чет Апр 30, 2009 5:10 pm

  Темава не знам колку е за во психологија.. али пред се проблемот на човекот е тоа шо тој живее во иднината (во замисла што тој сака да биде во иднина и во моментот тој превзема чекори за иднината и за да биде идентичен на начинот во кој тој се гледа себеси)со поткрепа на минатото.. просто од овие причини се јавува потребата од лицемерие и лажната трка помеѓу човекчкиот род.

   Сега е точно Вто Мар 26, 2019 1:06 am