City of the Pyramids

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beautiful art thou O Babylon and desirable for thou hast given thyself to everything that liveth and thy weakness hath subdued their strength. For in that union thou didst understand. Therefore art thou called Understanding, O Babylon, Lady of the Night


4 posters

  Вицови

  DeviL_32
  DeviL_32


  Број на мислења : 5
  Join date : 2009-02-08
  Age : 27
  Местолокација : Тунгузија :)

  Вицови Empty Вицови

  Пишување  DeviL_32 Нед Фед 08, 2009 10:43 am

  Тука на оваа тема постирајте вицови...какви и да се Smile
  Ајде ја прв го кршам мразот

  Полицијата во Обединетите Арапски Емирати поради пијанство апси Албанец, Македонец и Грк. Ги носат на суд и судијата пресудува:
  "Пошто не знаевте дека тука не се пие алкохол, нема многу да ве казнам. Сите ќе добиете 50 стапа по грб, но на секого ќе му исполнам по една желба во врска со казната, а на Македонецот две."
  Албанецот се спрема за казната и вика: "Пред да почнете со казната сакам да ми врзете перница на грб." После 25 удари паднала перницата.
  Гркот исто бара: "Пред да почнете со ќотекот заврзете ми 2 перници." После 25 стапа и на него му паѓаат перниците.
  Македонецот последен се спрема за казната и му вика на судијата: "Прва желба ми 100 стапа наместо 50" Судијава чудно го гледа, ама ја прифатил со задоволство казната. "А втората желба е да ми го врзете Гркот на грб!"
  Morbid
  Morbid


  Број на мислења : 67
  Join date : 2009-02-04

  Вицови Empty Re: Вицови

  Пишување  Morbid Нед Фед 08, 2009 2:03 pm

  како мало еврејче оддава почит на своите родители?
  Го гушка оџакот у аушвиц
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Вицови Empty Re: Вицови

  Пишување  Achad44 Нед Фед 08, 2009 3:41 pm

  Си биле маж и жена , мажот умрел а жента работела у трафика.
  Бегемонт
  Бегемонт


  Број на мислења : 91
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : Кавадарци

  Вицови Empty Re: Вицови

  Пишување  Бегемонт Нед Фед 08, 2009 3:43 pm

  Да да вредна беше жената (..)
  Achad44
  Achad44


  Број на мислења : 71
  Join date : 2009-02-04
  Местолокација : kavadarci

  Вицови Empty Re: Вицови

  Пишување  Achad44 Пон Фед 09, 2009 9:05 am

  ај усхте 1 викц од мене , глеам се срамите да пишујте вицои
  еден татко го научил детедо да вика да и после го пратил д акупе нешо од продавницата и двајца мафијаши му рекле на дето , и дето рекло ДА после таткото го научил дето да вика не и пак го пратил да оде у маркетот после пак ги сретнал 2цата мафијажи и му рекле на дето дали ти е доволно тепањто и дето рекле не и пак го натепале
  (..) .:. cicka

  иначе виа виц ми го цитираше Панче99

  Sponsored content


  Вицови Empty Re: Вицови

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Саб Jул 02, 2022 9:11 am